KLEJE I USZCZELNIENIA DLA PRZEMYSŁU I MOTORYZACJI

 

KLEJE BŁYSKAWICZNE Loctite
 

Loctite 401

Klej szybkowiążący ogólnego stosowania opracowany w celu zapewnienia bardzo wysokiej i trwałej wytrzymałości przy łączeniu powierzchni kwaśnych i porowatych. Szczególnie odpowiedni do klejenia metali galwanizowanych, tworzyw kompozytowych, drewna, korka, materiałów piankowych, skóry, papieru i ceramiki.

Loctite 406

Klej opracowany dla szybkiego łączenia elastomerów i gumy, szczególnie kauczuku EPDM. Wiąże także kauczuki silikonowe i poliolefiny jeśli zastosuje się go łącznie z podkładem Loctite 770.

 

Loctite 454- żel

Uniwersalny klej szybkowiążący ogólnego stosowania, typu żelowego, idealny do sklejania tkanin technicznych, papieru, żywic fenolowych, PCW, kauczuków nitrylowych i neoprenowych, ceramiki, skóry i drewna. Jego żelowa postać zapobiega wchłanianiu przez materiały porowate i sprawia, że klej 454 może być stosowany na powierzchniach w pozycji sufitowej i pionowej, z których nie spływa i nie ścieka.

Loctite 480-czarny

Czarny, wzmocniony kauczukiem klej szybkowiążący przeznaczony szczególnie do zastosowań wymagających wysokiej wytrzymałości na odrywanie i na obciążenia wibracyjne. Szczególnie nadaje się do łączenia metali, zwłaszcza w zastosowaniach, gdzie wymagana jest odporność na wyższe temperatury i na oddzieranie.

 

Loctite 4850- elastyczny

Szybkoutwardzalny, przezroczysty klej o wysokiej lepkości, przeznaczony do klejenia materiałów elastycznych. Nadaje się do stosowania z materiałami porowatymi, łącznie z papierem, tekturą i tkaninami. Typowym zastosowaniem jest klejenie uszczelek.

Loctite 4860-elastyczny

Klej o średnim stopniu lepkości i zastosowaniu ogólnym. Przeznaczony do montażu i naprawy elastycznych materiałów i elementów. Klej stosuje się przy produkcji i naprawie uszczelek, odzieży przemysłowej i obuwia.

TABELA KLEJÓW LOCTITE

TABELA PORÓWNAWCZA KLEJÓW LOXEAL LOCTITE